LEXI GAMES     You are currently signed out of My Fennux  |  Sign In   
العربية  | Dutch | English | Français | German | Polski | Português | Romanian | Español
Wprowadzanie do hodowli zwierzątek Fennux | Przewodnik po hodowli | Przewodnik dotyczący wymiany zwierzątek w Maszynie Zamiany i Maszynie Życzeń | Przewodnik po pojedynkach

Wprowadzanie do hodowli zwierzątek Fennux


Witamy wszystkich wielbicieli zwierzątek Fennux i zapraszamy do zapoznania się z oficjalnym przewodnikiem, który wprowadzi Was w świat Fennux. Proszę uważnie przeczytać ten dokument, tak aby bez problemu zrozumieć naszą zabawę w hodowlę zwierząt.

Jeśli z jakiegoś powodu hodowanie zwierząt nie jest dla Ciebie, ale pragniesz posiadać zwierzątko Fennux, które nie będzie potrzebowało jedzenia możesz kupić specjalny kryształ w sklepie Fennux. Oficjalny Land FennuxUzyskaj wszystkie elementy z Twojej startowej skrzyni


1.) Połóż swoją skrzynię Fennux na ziemi

2.) Dotknij skrzynię, tak aby pojawiło się menu po czym wybierz z niego 'Open Lid'. Po wybraniu tego przycisku powinna zacząć się emisja pomarańczowego okręgu wokół skrzyni.

3.) W tym czasie będzie słychać kojącą muzykę. Proszę posłuchać jej przez chwilę. Gdy muzyka zacznie być irytująca, możesz wyłączyć ją poprzez naciśnięcie w menu przycisku 'Mute'.

4.)Upewnij się, że pomarańczowy okrąg pojawiający się wokół skrzyni jest na Twojej ziemi, tak byś miał prawa do stawiania obiektów na niej. Niedługo skrzynia zacznie stawiać obiekty takie jak legowiska ze zwierzątkiem Fennux w środku, domki, jedzenie itp.

5.) Jeśli pomarańczowy okrąg wygląda w porządku i pojawia się on na Twojej ziemi, naciśnij przycisk 'Rez Homes', wtedy powinieneś zobaczyć dom(ki) na ziemi.

6.) Teraz wybierz przycisk 'Rezz Food' a wtedy jedzenie pojawi się na ziemi.

7.) Na końcu wybierz przycisk 'Rezz 1 Den' albo 'Rezz All Dens' aby automatycznie pojawiły się na ziemi wszystkie nienarodzone zwierzątka Fennux.

8.)Weź HUD poprzez kliknięcie 'Get HUD'. Po paru sekundach powinno pojawić się ponownie menu ze skrzyni. Kliknij na nie wybierając 'Get Hydrater'.

9.) Zabierz Portal ponownej dostawy poprzez kliknięcie przycisku 'Get Portal'. Jest to samoobsługowy serwis Fennux, którego bedziesz mógł użyć w przypadku gdy pojawi się jakiś problem z Twoim zwierzątkiem Fennux lub w Second Life.

10.)Zamknij pokrywę od skrzyni


KONFIGURACJA TWOJEGO OFICJALNEGO HUDA FENNUX


Możesz teraz ubrać HUD na swojego awatara. Powinien pokazać się w górnej, środkowej części ekranu. Jeśli zauważysz, że biały tekst na HUDzie nie pokazuje się poprawnie, wykonaj te proste instrukcje aby dostosować Twój HUD do wielkości Twojego ekranu.

1.) Upewnij się, że Twój HUD jest otworzony na zakładce "ME". W prawym górnym rogu znajdują się dwie, małe, niebieskie strzałki. Są one ukryte i zlewają się z tłem.

2.)Jeśli nie widzisz strzałek w prawym, górnym rogu edytuj swój HUD. Naciśnij prawym przyciskiem myszy na HUD i wybierz przycisk edycji tak aby przesunąć HUD w dół. Przesuń go na tyle w dół aby pasował do ekranu. Kiedy zobaczysz strzałki na HUDzie zakończ edycję i przejdź do kroku numer 3.

3.)Kliknij na strzałkę w górę lub w dół w prawym górnym rogu. Biały tekst na hudzie powinien poruszać się w górę i w dół tak aby idealnie go dopasować.

I to wszystko co musisz zrobić. Teraz możesz kliknąć na zwierzątko Fennux aby uzyskać informacje o nich i ich konfiguracji, oraz z pojedynków na Duel arenie.


DOMKI DLA ZWIERZĄTEK FENNUX I ICH LOKOWANIE W DOMKACH


Ważne jest, aby umieścić domki blisko jedzenia ( chyba że chcesz używać 'Reserve Food'). Możesz kliknąć na domek i zmienić jego zakres/promień na większy, ale domyślnie będzie ustawiony na '5m'

Domy mają wiele funkcji. Po kliknięciu na jeden z nich otrzymujesz menu, które pokazuje co robić dalej.

Unlink - Odłącz zwierzątko Fennux od domu.
Breeding Off/On - Włącz lub wyłącz automatyczne łączenie się w pary niepowiązanych ze sobą zwierzatek Fennux.
Hover Off/On - Włącz lub wyłącz tekst informacyjny na domku.
Show Range - Spowoduje to pojawienie się okręgu, który pokaże na jak dużym obszarze zwierzątko Fennux może się poruszać.
Activity - Jakie będą animacje zwierzątka Fennux, który jest połączony z domkiem oraz jak szybko będzie się poruszać.
Access - Kto może przyłączyć się do Twojego domku? Członkowie Grupy, Właściciel czy wszyscy.
Volume - Jaki głośny będzie Twój Fennux?
Find Fennux - W przypadku, kiedy nie możesz zlokalizować swojego zwierzątka Fennux w domku.
Range - Ustawia wielkość obszaru po którym zwierzątko Fennux będzie mogło się poruszać.

Kiedy umieszczasz domki dla zwierzątek Fennux, kliknij przycisk "Show Range" na domkach. Wtedy pokaże Ci się okrąg, który pozwala określić prawidłowe umieszczenie zwierzątek Fennux. Upewnij się, że Twoje zwierzątka są zawsze w zasięgu 20 metrów od jedzenia.

Kiedy Twoje domki są już ustawione, a zwierzątka Fennux znajdują się w odpowiedniej odległości od jedzenia, możesz rozpocząć dopasowywanie nienarodzonych zwierzątek Fennux, co pozwoli połączyć je w pary.


PRZED DOPASOWANIEM NIENARODZONYCH ZWIERZĄTEK FENNUX


Gniazda zwierzątek Fennux posiadają dwa warianty tekstur. "Szara z różowymi paskami" i ""Szara z niebieskimi paskami". Różowy kolor przeznaczony jest dla samiczki natomiast niebieski dla samca.

Kluczowe znaczenie ma tutaj stwierdzenie ""Przeciwieństwa się przyciągają". Samce mogą łączyć się z samicami, tylko wtedy gdy nie są ze sobą bezpośrednio powiązane (w pary nie mogą łączyć się zwierzątka posiadające tych samych rodziców oraz te, które są rodzeństwem). Jedynym odstępstwem od tej reguły jest ""agresja".

Spójrz powyżej nienarodzonego zwierzątka Fennux (na gniazdo) i upewnij się, że tekst informacyjny, który się nad nim znajduje (biały, żółty, turkusowy) jest inny niż nad drugim zwierzątkiem z którym próbujesz go dopasować. Jeśli tekst ma ten sam kolor nie możesz ich połączyć dlatego musisz poszukać zwierzątka, którego tekst informacyjny jest innego koloru. Istnieją tylko 3 kolory, które dopasowane są do poszczególnych agresji. Łagodny ma kolor turkusowy, Dziki ma kolor żółty a Neutralny ma kolor biały.

Dozwolone parowanie.
Neutralny z Dzikim oraz Łagodnym.
Łagodny z Neutralnym oraz Dzikim.
Dziki z Neutralnym oraz Łagodnym.

Parowanie niedozwolone.
Dziki z dzikim
Łagodny z łagodnym
Neutralny z neutralnym

Dlaczego to robimy? Jest wiele powodów, ale głównym jest to, że daje ~ 66% szans na zgodność, co zachęca ludzi do wejścia na rynek wtórny, jak również stawia hodowcom wyzwanie.

Po dopasowaniu zwierzątek Fennux – nadszedł czas na ich narodziny! Zalecamy umieścić 2 nienarodzone zwierzątka Fennux obok siebie. W sumie będą 4 pary połączonych ze sobą zwierzątek Fennux. Po każdej stronie domku po jednej parze. (Północ, południe, wschód, zachód) Takie ułożenie par sprawia że nienarodzone zwierzątka Fennux układają się w mały krzyż widoczny na ziemi. Po ułożeniu zwierzątek możesz przejść do kolejnego kroku tej instrukcji.


URODŹ TWOJE ZWIERZĄTKO FENNUX.


UPEWNIJ SIĘ, ŻE TWOJE ZWIERZĄTKA FENNUX SĄ W ZASIĘGU DOMKU PRZED ROZPOCZĘCIEM KOLEJNYCH CZYNNOŚCI

Kliknij i przytrzymaj gniazdo Fennux przez 2 sekundy, a następnie puść. Menu będzie się pojawiać za każdym razem kiedy klikniesz i przytrzymasz gniazdo.

Menu to służy do wyłączania lub włączania tekstu informacyjnego nad zwierzątkiem Fennux oraz do "Give Birth" z gniazda, w którym znajduje się zwierzątko Fennux.

Proszę kliknąć na samca i samicę po czym wybrać i nacisnąć z menu "Give Birth". Powiino robić się to na wszystkich parach bardzo szybko – ale to zależy od Ciebie.

Po kliknięciu przycisku "Give Birth" należy jeszcze raz nacisnąć na gniazdo. Będzie to ostatni raz. Jest to zabezpieczenie przed przypadkowym klikaniem na gniazda. Niektórzy ludzie mylą się myśląc, iż zwierzątka Fennux rodzą się automatycznie po 60 sekundach oczekiwania. To nie jest prawda! To odliczanie doprowadza do anulowania procesu narodzin. Jeśli czas minie a gniazdo nie zostanie ponownie dotknięte, poród nie odbędzie się – trzeba więc w ciągu tych 60 sekund kliknąć na gniazdo aby dokończyć cały proces narodzin. Aby urodzić zwierzątko Fennux musisz wykonać 3 kliknięcia. ( Kliknąć i przytrzymać, Kliknąć na przycisk z menu "Give Birth" oraz ostatni raz kliknąć na gniazdo).


AUOMATYCZNE PAROWANIE TWOICH ZWIERZĄTEK FENNUX


Nie masz ochoty za każdym razem łączyć swoich zwierzątek Fennux w pary? Teraz z funkcją "Automatic Breeding" dostępną w domach zwierzątek Fennux nie musisz się już męczyć! Jedyne co musisz zrobić to umieścić 8 kompatybilnych zwierzątek w domu (najlepiej jeśli wszystkie samce są takiej samej agresji, a samice przeciwnej co gwarantuje 4 potomne zwierzątka Fennux co 5 dni). Kiedy już umieścisz zwierzątka wokół domku naciśnij "Automatic Breeding: ON" z menu dostępnego w domku. Ważnym elementem jest to aby status domków był ustawiony na automatyczne parowanie/łączenie. Jeśli będzie nieaktywne, Twoje niesparowane/niepołączone zwierzątka nie dadzą Ci potomstwa.


POŁĄCZ SWOJE NARODZONE ZWIERZĄTKA FENNUX


Parowanie zwierzątek Fennux jest bardzo proste. Po dopasowaniu parki zwierzątka pozostaną połączone na zawsze, chyba że rozdzielisz je za pomocą huda.

1.)Kliknij na jedno ze zwierzątek Fennux które chcesz połączyć ze sobą.
2.)Musisz szukać zakładki INFO I nacisnąć przycisk "CONFIG".
3.)Naciśnij na przycisk "Choose Mate".
4.)Naciśnij na zwierzątko Fennux, które chcesz połączyć w parę.
5.)Twoje dwa zwierzątka Fennux powinny zostać teraz sparowane.

Jest to dosłownie tak proste. Pamiętaj, że nie musisz parować zwierzątek Fennux żeby je rozmnażać ale wtedy jeśli zwierzątka Fennux nie są sparowane musisz umieścić je w domku, który ma "Automatic Breeding: ON" do rozmnażania. Jeśli automatyczne rozmnażanie jest wyłączone w domku, zwierzątka Fennux nie dadzą Ci potomstwa, chyba że są sparowane.


PAROWANIE ZWIERZĄTEK FENNUX Z TWOIM ZNAJOMYM


Możesz połączyć w parę swoje zwierzątko Fennux z drugim należącym do Twojego znajomego. Wszystko co musisz zrobić to być obecnym z założonym hudem i zwierzątkami Fennux znajdującymi się na ziemi lub przy awatarze.

Powtórz ten sam proces parowania/łączenia co poprzednio, ale na końcu musisz kliknąć na zwierzątko Fennux należące do Twojego znajomego. Menu z huda zapyta o potwierdzenie – aby potwierdzić musisz nacisnąć przycisk "YES" w hudzie. Wtedy łączenie zwierzątek zakończy się sukcesem.

Nie musisz trzymać obydwóch zwierzątek Fennux w tym samym miejscu. Wystarczy, że samica będzie położona na ziemi co sprawi, że będzie miała potomstwo co 5 dni. Możesz fizycznie trzymać zwierzątka Fennux osobno tak długo jak obydwa mają wystarczająco dużo jedzenia. Jeśli jedno ze zwierzątek zachoruje, nie będą zdolne do dania potomstwa – musisz ze swoim znajomym zapewnić zwierzątkom odpowiednie wyżywienie. Pozwala to na lepsze doświadczenie w hodowli – nawet na odległość, dlatego możecie cieszyć się własnym zwierzątkiem Fennux czekając na potomstwo.

Musisz mieć na uwadze to, że potomstwo uzyskuje właściciel samicy.


ROZŁĄCZANIE PARY ZWIERZĄTEK FENNUX


Jest to prawie takie samo jak w poprzednim procesie( proces łączenia), po prostu kliknij na swoje żyjące zwierzątko Fennux po czym wybierz i kliknij na zakładkę "CONFIG" w hudzie. Następnie kliknij na przycisk "Separate Pair".


KONFIGURACJA TWOJEGO ZWIERZĄTKA FENNUX


Spróbuj nacisnąć na zwierzątko Fennux, później przyciśnij przycisk "CONFIG" znajdujący się w hudzie.

CHANGE NAME - Jeśli posiadasz specjalny kryształ, możesz zamienić swoje zwierzątko Fennux w takie które będzie żyło wiecznie i nie będzie potrzebowało jedzenia.

TOGGLE MARKET CHOOSE MATE - Kliknij ten przycisk, a następnie na inne zwierzątko Fennux, z którym chcesz je połączyć w parę.
SHOW PAIRING - Kliknij aby zobaczyć powiązane ze sobą dwa zwierzątka Fennux. Jest to bardzo przydatne przy ponownym sprawdzaniu połączonych wcześniej zwierzątek.
SEPARATE PAIR - Kliknij ten przycisk aby potwierdzić rozłączenie wcześniej połączonej pary zwierzątek Fennux. Po tej czynności możesz znów połączyć niesparowane zwierzątka.
REBUILD FENNUX - Kliknij ten przycisk tylko w wypadku kiedy nie wypróbowałeś jeszcze zrestartować swojego zwierzątka. Naciśnięcie tego przycisku spowoduje odbudowę Twojego zwierzątka Fennux oraz spowoduje utratę jednej jednostki jedzenia.
INSTANT HEAL - Jeśli posiadasz specjalne lekarstwo, możesz ożywić swoje zwierzątko Fennux zamiast czekać aż wyzdrowieje z upływem czasu.
ETERNAL MERGE - Możesz zamienić swoje zwierzątko Fennux na specjalne punkty FNX. Spowoduje to nieodwracalną utratę zwierzątka Fennux.
RESET - Naciśnij ten przycisk, aby zresetować skrypty znajdujące się wewnątrz zwierzątka Fennux. Powinno to rozwiązać natychmiastowo większość problemów.
UNLINK - Naciśnij ten przycisk jeśli chcesz odłączyć swoje zwierzątko Fennux od domku.

Istnieje dużo więcej opcji konfiguracji. Aby dowiedzieć się więcej o zwierzątkach i ich funkcjach proszę wypróbować je wszystkie.


RECEPTY NA ZAMIANĘ


W wieku 4-5 dni zwierzątka Fennux zaczną wykopywać recepty. Są one półprzeźroczyste i musujące. Znajdziesz je na ziemi. Musisz na nie kliknąć lub zabrać co zapobiegnie ich samoistnemu zniszczeniu. Możesz sprawdzić czy recepta jest prawdziwa za pomocą huda. Po kliknięciu na kawałek recepty zmienia się ona w całkowicie widoczną.

Zbierz wszystkie części : A, B, C i D z dowolną numeracją – na połączonych kawałkach recepty możesz sprawdzić czego potrzebujesz. Kiedy będziesz miał już wszystkie składniki receptury możesz położyć je w specjalnej maszynie przeznaczonej do zamiany zwierzątek Fennux. (maszyna jest dostępna dla każdego na oficjalnym landzie Fennux).Główny sklep Fennux) Musisz położyć wszystkie składniki recepty obok maszyny po czym kliknij na dźwignię. Jeśli wszystko pójdzie dobrze zobaczysz animacje, Twoje zwierzątka Fennux znikną, a kilka sekund później dostaniesz nowe gniazdo ze zwierzątkiem Fennux. Zwierzątko to będzie pochodziło z tajemniczego regionu.

Jest to normalne startowe gniazdo Fennux, ale zwierzątko będzie posiadało nietuzinkową sierść. Otwórz gniazdo i zobacz co jest w środku :).


POJEDYNKI


Pojedynek jest prosty. Wszystko, czego potrzebujesz aby zacząć to specjalna arena służąca do walki, Twoje zwierzątko Fennux oraz znajomego z żywym zwierzątkiem Fennux (lub NPC Fennux).

1.) Postaw na ziemi Arenę do pojedynków.
2.) Postaw swoje żyjące zwierzątko Fennux na arenie.
3.) Poleć swojemu znajomemu położyć jego żywe zwierzątko Fennux na arenie (albo połóż NPC Fennux).
4.) Kliknij na Arene do pojedynków i poproś swojego znajomego aby zrobił to samo (chyba, że używasz NPC Fennux).
5.) Pojedynek powinien zacząć się natychmiast po 2 kliknięciach (2 kliknięcia od Ciebie, lub 1 od Ciebie i 1 od znajomego)

Wszystko co musisz zrobić, to czekać na pojawienie się okrągłego kolorowego zegara w hudzie , który będzie odliczał powoli czas. Następnie przyciśnij jeden z 3 przycisków umiejętności aby rozpocząć atak na przeciwnika. (Spellcast, Claw Attack, Roll Attack) Każda umiejętność ma inną wartość zadawanych obrażeń jaką może zadać. Niektóre mają szansę na wyrządzenie większej szkody inne na mniejszą. Są też bardziej lub mniej zrównoważone i przewidywalne.
RYNEK INTERNETOWY


Możesz umieścić swoje zwierzątko Fennux naRynek internetowyZa darmo poprzez wydawanie następujących poleceń w świecie:

1.)Kliknij na żywym zwierzątku Fennux lub na gnieździe Fennux jeśli chcesz dodać go do listy na rynku internetowym.
2.)Kliknij na przycisk "CONFIG" w hudzie.
3.)Kliknij na przycisk "Toggle Market" znajdujący się w zakładce CONFIG Tab.
4.)Program zapyta, czy na pewno chcesz dodać do listy na markecie swoje zwierzątko Fennux. Aby zatwierdzić kliknij na przycisk "YES".
(Dodatkowo, jeśli posiadasz jakieś tokeny rynku, możesz wpisać 1, 2, 3 lub 4 na czacie lokalnym. Poprzez to uwydatnisz swoją listę na odpowiednią ilość tygodni – przyciśnij "YES".)

Po tym – Twoje zwierzątka Fennux będą widoczne na wynku internetowym. Jeśli chcesz usunąć swoje zwierzątka z marketu musisz powtórzyć cały proces ponownie.

Jeśli ktoś kupi Twoje zwierzątko Fennux jest on automatycznie usuwany z market w momencie zakupu.


NAWADNIANIE(RĘCZNE)


Jeśli nawadniasz swoje zwierzątka Fennux ręcznie, 1 raz na 24 godziny, do 2 razy w ciągu 5 dni, a Twoje zwierzątka mają maksymalne nawilżenie 2 z 2 będzie to pomagało uzyskać w hodowli coś lepszego niż zwykle. To może oznaczać wyższy poziom sierści albo wyższy poziom cech itp. Rodzice potomstwa będą otrzymywać punkty FNX po każdym stworzonym gnieździe Fennux.(punkty FNX są wirtualną walutą, która może być wykorzystana na zakup kilku różnych akcesoriów dla zwierzątek Fennux.)

1.)Dołącz "Hydrater" do swojego awatara, wystarczy dodać lub ubrać.
2.)Kliknij na żywe zwierzątko Fennux, które chcesz nawodnić.
3.)To zwierzątko Fennux powinno zostać pomyślnie nawodnione za pierwszym razem. Po 24 godzinach możesz nawodnić go drugi raz.

Jeśli chcesz wyłączyć buteleczkę, która nawadnia zwierzątka Fennux tak aby nie była aktywna, ale nie chcesz jej ściągać z Twojego awatara, kliknij na nią i ustaw nawadnianie na "ON" lub "OFF".

(NAWADNIANIE NIE JEST KONIECZNE, ALE JEST MOŻLIWE!)


DOMY Z AUTAMTYCZNĄ OPCJĄ NAWADNIANIA


Do domu, który automatycznie nawadnia, jesteś w stanie połączyć 8 żyjących zwierzątek Fennux. Spełnia on podstawowe funkcje zwykłego domku.

Jedyną różnicą jest to, że domy z dodatkową funkcją będą automatycznie nawadniały 8 połączonych z tym domkiem zwierzątek Fennux. Wystarczy tylko połączyć zwierzątka z domkiem, usiąść i relaksować się!:) Zanim zwierzątka Fennux będą w pełni nawodnione może minąć trochę czasu. Jest to jednak normalne gdyż aby skutecznie nawodnić zwierzątka Fennux domek potrzebuje działać raz dziennie.

(NAWADNIANIE NIE JEST KONIECZNE, ALE JEST MOŻLIWE!)


Constructable Hydrated homes


From V2.0, the Fennux will have ability to construct the constructable homes that can be purchased through our vendors. These homes look like a rock or a platform before Fennux starts constructing it and wont be usable as a real home till it is fully constructed. For the Fennux to dig up sticks to construct the home, they should already be linked to another home and should be doing animations (not on activity 0 or market mode etc). Pet wont be able to dig up sticks to construct the home. On an average one Fennux can dig up 1 stick per day. So if your home needs 8 components and if you hav 2 Fennux, it could take about 4 days for the construction of home to be completed. The constructable home should be with in 20 meters of those Fennux.


PORTAL PONOWNEJ DOSTAWY


Połóż portal ponownej dostawy na ziemi tak abyś mógł go używać. Portal znajduje się w skrzyni Fennux.

CZĘŚĆ PIERWSZA (WITRYNA INTERNETOWA)
1.) Wystarczy odwiedzićPonowne dostarczenie zwierzątka FennuxJeśli nie jestes zalogowany – proszę zaloguj się teraz.
2.) Wpisz ID swojego zaginionego zwierzątka Fennux. (Wszystkie Twoje zwierzątka Fennux posiadają swój unikalny identyfikator (ID) i są one notowane w:Live Fennux i Fennux Dens strony)
3.) Naciśnij przycisk ponownego dostarczenia "Redeliver" i poczekaj na pomyślną wiadomość na Twojej stronie internetowej.

CZĘŚĆ DRUGA (W ŚWIECIE)
1.) Postaw na ziemi Twój "Portal ponownego dostarczenia" jeśli wcześniej nie był wyciągany.
2.) Kliknij na "Portalu ponownej dostawy" po czym naciśnij "Sync" w menu, które się pokaże.
3.) Kliknij również na "Fennux" lub "Dens" w menu tak aby żywe zwierzątko Fennux/gniazdo Fennux dotarło do Ciebie automatycznie.
4.) Patrz na "Portal ponownej dostawy". Będziesz mógł zobaczyć na nim brakujące zwierzątko Fennux/gniazdo Fennux.

Każdy użytkownik posiada pewną ilość kredytów redystrybucji. Jeśli z jakiegoś powodu potrzebujesz więcej, proszę Utwórz bilet


KRYTSZTAŁ WIECZNIE ŻYJĄCEGO ZWIERZĄTKA


Możesz kupić "Kryształ wiecznie żyjącego zwierzątka" w naszym Główny sklep Fennux lokalizacja, to jest objaśnienie jak użyć tej rzeczy

Połóż kryształ w zasięgu Twojego zwierzątka Fennux. Kliknij na zwierzątko, które chcesz zmienić na wiecznie żyjące. Wejdź w zakładkę "CONFIG", która znajduje się w hudzie i kliknij przycisk "Eternal Pet" ( nie mylić z przyciskiem Eternal Merge!!!) i patrz jak zmienia się Twój Fennux. Od tej pory ten Fennux nie potrzebuje jeść ani nie będzie się już więcej rozmnażał!


LEKARSTWO DLA ZWIERZĄTEK FENNUX/POPRAWA ZDROWIA POPRZEZ ŻYWNOŚĆ


Jeśli Twój Fennux zachoruje (ponieważ nie był odpowiednio karmiony) masz 2 opcje:

1.) Zacznij karmić swoje zwierzątko Fennux od nowa. Po 6 dniach będzie zdrowy (co wiążę się z utratą 1 potomka).
2.) Kup specjalne lekarstwo Fennux aby natychmiast uzdrowić Twoje zwierzątko. Wtedy będzie mógł od razu wrócić do rozmnażania się.

Jeśli zdecydujesz się uzdrowić swoje zwierzątko Fennux poprzez podanie mu specjalnego lekarstwa musisz zakupić je w naszym: lokalizacja Połóż "lekarstwo Fennux" w zasięgu Twojego chorego zwierzątka. Kliknij na chore zwierzątko po czym naciśnij "CONFIG" w Twoim hudzie Fennux. Następnie naciśnij "Instantly Heal" („Natychmiastowe uzdrowienie"). Powinieneś zobaczyć jak pojawia się Lekarstwo Fennux, które będzie przemieszczać się w stronę Twojego chorego zwierzątka. Uzdrawiając go zanim przepadnie w nicość.Główny sklep Fennux


LOSOWE FAKTY


Zwierzątka Fennux mogą mieć różne typy sierści oraz cechy. Można je uzyskać poprzez rozmnażanie potomstwa.

Maksymalny rozmiar, sierść, uszy, ogon, włosy, wąsy, agresja są rzeczami na których możesz się skupić w swojej hodowli.

Fennux wykopuje co jakiś czas recepty. Upewnij się, że klikasz co najmniej raz na receptę. Spowoduje to wyłączenie całkowicie zegara odliczającego czas do zniknięcia recepty oraz pozbycie się jej przeźroczystości. Zwierzątko Fennux będzie wykopywało recepty dopóki jest zdrowe i ma jedzenie. Jeśli uważasz, że recepty zabierają zbyt dużo Twoich primów możesz poszukać ich na wtórnym rynku i sprawdzić czy nie można ich kupić. My nie prowadzimy sprzedaży recept.


Zakończyłeś czytanie tej sekcji?
(Powrót do góry)

Informacje o rozmnażaniu


Warto pamiętać o tym, że cechy potomstwa w znacznym stopniu przechodzą z matki i ojca (rodziców), częściowo z babć i dziadków (dziadkowie), a trochę z prababć i pradziadków (pradziadkowie). Oznacza to, że w rodzinie jest 14 zwierzątek Fennux, które pomagają zadecydować o tym czym ma szanse zostać potomek.Poziom (sierści) hodowli


Wszystkie zwierzątka Fennux mają potencjalną szansę na awasns w górę. Jeśli będziesz hodować parkę „poziom 2" (które również mają wszystkie „poziomy 2" w swoich rodzicach i dziadkach) prawdopodobnie będą dawać potomstwo z „poziomem 2". Wyjątkiem od tej reguły jest to, że jeśli dopisze Ci szczęście i potomstwo pójdzie w górę do „poziomu 3". Ale jest również możliwe, że potomstwo spadnie w dół na „poziom 1" jeśli występuje w przodkach „poziom 1". Rodzice zawsze grają większą rolę w przekazywaniu cech potomstwu. Większą niż dziadkowie czy pradziadkowie. Inną kwestią jest to, że mieszanie różnych poziomów sierści (np. sierść poziomu-1 z sierścią poziomiu-4) daje możliwość uzyskania w potomstwie sierści z poziomem-2 i poziomem-3. Zdecydowanie nie zaleca się mieszania regionów zwierzątek Fennux gdy próbuje zrobić się T2 w potomstwie. Na przykład" Blender + Foxy = ryzykowny wynik! Jednakże w przypadku gdy istnieje ryzyko może dopisać Ci szczęście i możesz otrzymać coś wyjątkowego. Im więcej jest zwierzątek T2 Fennux w rodzinie, tym lepiej. Ale istnieje możliwość uzyskania potomstwa T1 z pary T2. Jest mniej prawdopodobne do uzyskania w potomstwie T1 jeśli jest dużo zwierzątek Fennux T2 w rodzinie.


Obszar hodowlany


Jeśli chcesz hodować zwierzątko Fennux z obszaru Amazon (np. Chomper), najlepiej będzie umieścić parę zwierzątek Fennux pochodzących z rejonu Amazon, którzy mają dziadków i pradziadków z tego samego regionu. Im więcej Chomperów z rejonu Amazon w rodzinie tym lepiej. Jeśli umieścisz parę, która pochodzi z rejonu Western, ale posiadającą Chomper w rodzinie potomstwo będzie dziedziczyło najwięcej po rodzicach. Istnieją sposoby, które pozwalają na wyciągniecie cech w potomstwie z rodziny (zwłaszcza jeśli wiesz, ze Chomper występował w rodzinie). Trzeba eksperymentować i analizować swoje wyniki.


Hodowla mająca na celu uzyskanie takich cech jak ogon, uszy I włosy


Jeśli chcesz otrzymać potomka, który posiada cechę taką jak ogon, uszy lub włosy – musisz upewnić się, że rodzice zwierzątka Fennux, z którego chcesz otrzymać daną cechę ma w rodzinie ten sam typ cechy. Jeśli na przykład chcesz uzyskać "Wilczy ogon" a Twoi rodzice nie mają wilczego ogona w ich rodzinie, będzie to bardziej a niżeli prawdopodobne że nie uzyskasz w potomstwie wilczego ogona. Ale jeśli matka i ojciec mają z nieznanych "rodziców", "dziadków" czy nawet "pradziadków" jest możliwe uzyskanie "wilczego ogona" w potomstwie. Najlepszym sposobem aby uzyskać "Ogon wilka" (lub jakąkolwiek inna cechę uszy czy włosy lub inny ogon) było by użycie rodziców, którzy mają wilczy ogon – jeszcze większe szanse uzyskało by się gdyby również dziadkowie i pradziadkowie posiadali wilczy ogon (mówi się wtedy, że rodzice posiadają czysty wilczy ogon). Im więcej zwierzątek z wilczym ogonem w rodzinie tym większa szansa na uzyskanie wilczego ogona w potomstwie. Wyjątkiem od tej reguły jest to kiedy z pomocą szczęścia uzyskamy kolejny typ ogona. To oczywiście odnosi się również do włosów i uszu. Inna kwestią jest to kiedy mieszasz różne typy ogona (na przykład "Poziom 1" z "Poziomem 4") można spodziewać się "poziomu 2" i " poziomu 3" ogonu w potomstwie.


Hodowanie oczu i wąsów


Hodowanie oczu wąsów jest bardzo podobne do hodowli ogona, uszu czy włosów – poza tym hodowla nie wymaga obecności po obydwóch stronach danych oczu lub wąsów. Jeśli tylko matka ma najdłuższe wąsy może tę cechę przenieść na potomstwo nawet jeśli ojciec czy jego rodzina nie ma najdłuższych wąsów. Więc przemyśl to i będziesz bardziej wyrozumiały dla potomstwa. Jednakże masz większe szanse na otrzymanie pożądanych oczu czy wąsów łącząc rodziców, którzy posiadają te same oczy lub wąsy. Im lepiej "oczyścisz" swoje zwierzątka Fennux tym będziesz miał mniej niespodziewane potomstwo. Tak samo jest z wąsami, jeśli chcesz wydobyć najkrótsze wąsy musisz upewnić się, że znajdziesz zwierzątko Fennux, które ma najkrótsze wąsy. Oczywiście jeśli posiada dziadków czy pradziadków z ta samą cechą będzie bardziej prawdopodobne uzyskanie pożądanej cechy.

Istnieje bardzo dużo wariantów oczu I wąsów, które jeszcze nie zostały odkryte. Istnieją ukryte sposoby na połączenie zwierzątek Fennux, tak aby odkryć nowy kolor oczu (hodując różne warianty oczu razem) i wąsów (poprzez hodowle różnych wąsów razem). Trzeba próbować różnych kombinacji łączenia w pary i sprawdzać, czy z którejś pary może wyjść coś nowego.


Hodowla różnych rozmiarów zwierzątek Fennux


Hodowla polegająca na otrzymywaniu pożądanych rozmiarów zwierzątka Fennux jest bardzo prosta bazująca najbardziej na rodzicach (i oczywiście na dziadkach, pradziadkach). Jeśli chcesz spróbować uzyskać coś większego połącz ze sobą zwierzątka Fennux tak duże jak tylko uda Ci się znaleźć ( najmniejsze rozmiaru 7 lub większe). Jeśli chcesz uzyskać coś mniejszego połącz ze sobą zwierzątka Fennux o tak małym rozmiarze jaki uda Ci się znaleźć ( największe o rozmiarze 5 albo mniejsze). Połączenie ze sobą rozmiaru 12 z 0 będzie dawało bardzo przypadkowe wyniki.


Hodowanie agresji i kształtu oczu


W przeciwieństwie do wszystkich pozostałych cech, agresja oraz kształt źrenicy oka wychodzą w 100% takie jakie były oczekiwane. Wszystkie zwierzątka Fennux o agresji łagodnej mają rozszerzone źrenice oczu, wszystkie agresywne będą miały strzelinowy kształt źrenicy oczu a wszystkie o agresji naturalnej będą miały naturalny kształt źrenicy oczu. Więc jeśli weźmiesz i połączysz w parę zwierzątka Fennux o agresji łagodnej z dziką otrzymasz potomstwo o agresji neutralnej i oczywiście o naturalnym kształcie źrenicy oczu. Jakiekolwiek 2 agresje są połączone, w ich potomstwie wyjdzie trzecia, brakująca w rodzicach. Jeśli połączysz zwierzątko Fennux o agresji łagodnej z neutralną będziesz zawsze otrzymywał potomstwo agresywne z rozszerzonymi źrenicami oczu. Jest to całkiem proste.


Poziom pojedynku w hodowli


Jeśli chcesz uzyskać zwierzątko Fennux z wyższym poziomem pojedynku (1 z 3 zamiast 1 z 2) będziesz musiał połączyć zgodną parę zwierzątek Fennux w ich maksymalnym poziomie pojedynku. Powiedzmy, ze masz parę zwierzątek Fennux i obydwa mają poziom "1 z 2" z ich poziomu pojedynku. To oznacza, że maksymalny poziom pojedynku to 2 a ich aktualny poziom to 1. Musisz więc podnieść ich poziom poprzez pojedynek, wiec ich status pokazuje teraz "2 z 2" zamiast "1 z 2". Kiedy będą już na poziomie "2 z 2" możesz połączyć je ze sobą aby mieć najprawdopodobniej więcej potomków "1 z 2" (zamiast "1 z 1", które jest bardziej powszechne) ale będą też miały szanse na potomstwo o poziomie "1 z 3" czyli na zwiększenie poziomu pojedynku. Poziom pojedynku potomstwa zależy od aktualnego poziomu pojedynków u rodziców (nie tylko najwyższe pojedynki). Im wyższy tym lepszy!


Zakończyłeś czytanie tej sekcji?
(Powrót do góry)

Przewodnik dotyczący wymiany zwierzątek w Maszynie Zamiany i Maszynie Życzeń


Posiadamy wiele metod przemiany gniazd Fennux/żywych zwierząt Fennux na te bardziej poszukiwane. Jeśli skorzystasz z Maszyny Życzeń możesz uzyskać 1 gniazdo Fennux z limitowanej edycji w zamian za 12 gniazd Fennux. Możesz użyć również innej maszyny, która zamieni 4 żywe zwierzątka Fennux lub 4 gniazda Fennux na 1 gniazdo Fennux, które będzie pochodziło z tajemniczego rejonu. Proszę jednak pamiętać, że oprócz 4 zwierzątek Fennux trzeba mieć odpowiednie 4 części tej samej recepty aby rozpocząć zamianę.UŻYTKOWANIE MASZYNY DO ZAMIANY ZWIERZĄTEK FENNUX


Musisz zebrać wszystkie kawałki jednej recepty przed kontynuowaniem. Na przykład, jeśli masz kilka zwierzątek Fennux T1 – będą dostarczać Ci recepty 1A, 1B oraz czasami 1C lub 1D. Niektóre kawałki występują rzadziej a niżeli inne, co oznacza, że będziesz musiał poszukać pozostałych części recepty na rynku wtórnym. Po skompletowaniu pełnej recepty z części "1A, 1B, 1C, 1D" oraz jesli posiadasz 2x zwierzątko Fennux o sierści pustynnej oraz 2x zwierzątko Fennux o sierści statycznej możesz kontynuować czytanie.

1.) Proszę odwiedźOficjalny land Fennux Znajdź wolną maszynę do zamiany zwierzątek Fennux znajdującą się na skraju gór

2.) Połóż na ziemi 4 kawałki recepty (1A, 1B, 1C, 1D) wewnątrz zielonej granicy, którą widać wokół maszyny, po czym połóż swoje żywe zwierzątka Fennux obok recepty, również w granicach zielonej linii. (jeżeli Twoje zwierzątka Fennux są jeszcze w gnieździe, musisz je urodzić).

3.) Kliknij na dźwignię znajdującą się w środku maszyny. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, maszyna powinna zacząć się kręcić. Po kilku sekundach otrzymasz gniazdo Fennux, którego dostawę musisz zaakceptować. Wtedy Twój nowy Fennux znajdzie się w Twojej szafie

Teraz w Twojej szafie będzie się znajdował obiekt o nazwie "Fennux Crafting Den". Możesz położyć go na ziemi i urodzić tak jak każde inne gniazdo Fennux.


UŻYTKOWANIE MASZYNY ŻYCZEŃ


Maszyna ta nie wymaga czegoś takiego jak recepta po to aby stworzyć nowe zwierzątko Fennux, ale potrzebuje gniazd Fennux. Aby kontynuować zamianę potrzebujesz 12 gniazd Fennux.

1.) Proszę odwiedźOficjalny land Fennux Znajdź wolną do Maszyny Życzeń znajdującą się na skraju gór

2.) Połóż wszystkie 12 gniazd wewnątrz zielonej granicy – spróbuj położyć je na 12 panelach, jeśli jest to możliwe (przypominamy, że musisz mieć wszytkie zwierzątka Fennux w gniazdach. Nie możesz użyć żywych zwierzątek Fennux)

3.) Kliknij na maszynę. Po kilku sekundach pojawi sie prośba o naciśnięcie przycisku "YES" lub "NO". Aby potwierdzić wybierz przycisk "YES".

4.) Otrzymasz ofertę dostawy przedmiotu do Twojej szafy. Zaakceptuj go.

Teraz będziesz miał w Twojej szafie w katalogu obiektów przedmiot o nazwie "Fennux Wishing Well Den". Możesz położyć go na ziemi i urodzić jak każde inne gniazdo Fennux.


Zakończyłeś czytanie tej sekcji?
(Powrót do góry)

Przewodnik po pojedynkach zwierzątek Fennux


Jedną z najbardziej interesujących funkcji w zwierzątkach Fennux jest pojedynek. Może się on odbyć z udziałem 2 hodowców jednocześnie. Wszystko czego potrzebujesz to Twój Fennux, specjalna arena przeznaczona do pojedynków oraz znajomy ze swoim własnym zwierzątkiem Fennux (możesz również kupić specjalne zwierzątko Fennux do walki nazywane NPC Fennux). Sponsor SimówUŻYTKOWANIE ARENY DO POJEDYNKÓW


Odwiedź jeden z simów należących do jednego z naszych sponsorów lub kup swoją własną Arenę do pojedynków Fennux (nie ma znaczenia, którą arenę wybierzesz). Po przybyciu na arenę z jednym ze swoich znajomych, który również ma zwierzątko Fenux ( można również użyć zwierzątka, które już nie rozmnaża się). Jeśli obydwoje macie założone darmowe hudy Fenux, proszę kontynuować.

1.) Musisz wraz ze swoim znajomym położyć żywe zwierzątka Fennux na Arenie do pojedynków.

2.) Obydwoje musicie kliknąć na arenę jednokrotnie.

3.) Obydwa hudy powinny zmienić kartę na tę do pojedynków i pojedynek powinien się rozpocząć.

4.) Ty I Twój znajomy musicie nacisnąć przycisk "Claw Attack", "Roll Attack" lub "Spell Attack" ( co jest bardzo zbliżone do gry w kamień, papier i nożyce). Powtórz ten ruch ze swoim znajomym w każdej kolejnej rundzie.

Po pewnym czasie jeden z was wygra pojedynek, lub zakończy się on remisem. Możecie pojedynkować się tak często jak tylko chcecie z każdym hodowcą.


UŻYTKOWANIE ZWIERZĄTKA FENNUX PRZEZNACZONEGO DO POJEDYNKÓW


Odwiedź jeden z simów należących do naszego sponsora lub kup własną Arenę do pojedynków Fennux (nie ma znaczenia, którą arenę kupisz). Po zakupie postaw ją w miejscu gdzie masz prawa do stawiania obiektów. Jeśli masz założony darmowy hud Fennux, proszę kontynuować

1.) Musisz postawić swoje żywe zwierzątko Fennux oraz NPC Fennux na Arenie na której odbędzie sie pojedynek.

2.) kliknij raz na arenę I poczekaj, aż jedno z Twoich zwierzątek Fennux przeniesie się do odpowiedniej pozycji a następnie naciśnij drugi raz na arenę i ponownie poczekaj.

3.)Obydwa żyjące zwierzątka Fennux powinny zostać przeniesione na odpowiednie pozycje, a Twój hud powinien zmienić kartę na odpowiednią, która jest przeznaczona do pojedynków.

4.) Musisz kliknąć " Claw Attack ", " Roll Attack " lub " Spell Attack" ( co jest bardzo podobne do gry w kamień, papier i nożyce). Powtórz atak klikając jeden raz w każdej rundzie.

Po pewnym czasie jeden z Twoich zwierzątek Fennux wygra pojedynek lub zakończy się on remisem. Możesz pojedynkować się swoimi zwierzątkami NPC Fennux jak często chcesz. Są one podobne do wiecznych zwierzątek Fennux, które nie potrzebują jedzenia.


Zakończyłeś czytanie tej sekcji?
(Powrót do góry)

Home    My Fennux    Web Market    Scoreboards    Buy Now    Features    Support    Lore    Jobs    Team Fennux    News    Privacy Policy    Terms of Use
©2012-2022 Lexi Games LLC - All rights reserved.
"Fennux" / "Team Fennux" / "The Fennux Logo" are all unregistered trademarks of Lexi Games. (Also the creator of Kreatures & Fawns)
Second Life is a registered trademark of Linden Research, Inc. We are not directly affiliated with Second Life.